Konut Kredilerinde İndirimli Faiz Oranları Belli Oldu

Son dönemde konut fiyatlarının sürekli artış göstermesi beraberinde konut kredisi faiz oranlarının da artışını beraberinde getiriyor. Ancak kamu bankaları öncülüğünde yepyeni bir konut kredisi kampanyası başlamak üzere. Bu kampanya hem sıfır hem de ikinci el konut alımlarını kapsayacak şekilde tasarlanmış durumda. Özellikle 180 aya varan vadelerle sunulan ve %1,20 faiz oranıyla desteklenen bu kampanya, Ekim ayında hayata geçirilmeyi planlıyor.

TCMB ve BDDK Harekete Geçti, Detaylar Belli Oluyor!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da harekete geçerek düşük faizli bir konut kredisi modeli üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. Bu özellikle ilk kez ev sahibi olma fırsatını yakalamak isteyen kesimi desteklemeyi hedefliyor.

Yeni konut kredisi kampanyasının detayları da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Kamu bankaları aracılığıyla sunulacak olan bu kredi, 180 aya kadar vade seçeneği ve %1,20 faiz oranı ile sunulacak. Bu düzenlemenin sıfır veya ikinci el konutlar için geçerli olacağı belirtiliyor.

Kamu bankalarının bu kampanyayı başlatma amacı, konut sektöründeki daralmayı önlemek ve piyasada bozulan arz-talep dengesini düzeltmektir. Faizlerin yükselmesi ve bankaların kredi vermek konusunda isteksiz davranması, konut satışlarını olumsuz etkiledi. Bu yeni kampanyanın sektörü canlandırması beklenirken, planların Ekim ayında hayata geçirilmesi bekleniyor. Haberin detaylarını buradan takip edebilirsiniz? Merzifon satılık ev, Merzifon kiralık ev, Merzifon satılık iş yeri, Merzifon kiralık işyeri gibi talepleriniz için ilanlarımıza göz atmayı unutmayın.

Yorumlar (1)

  1. Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? – Bekkaya İnşaat Emlak – Bekkaya İnşaat Emlak diyorki:

    […] karşılaştırın ve en iyi seçimi yapmak için gereken süreyi ayırın. Belki de en önemlisi konut kredileri ile ilgili haberleri yakından takip […]

05360571072
Whatsapp